17 Şubat 2015 Salı

Kocan Kadar Konuş...

Kitap okumayı gerçekten çok sevenlerdenim. Kitap hayatımın bir tarafını oluşturuyor. Bu kitap alışkanlığı babamdan bana geçen en güzel miras :) Babamda kitap okumayı çok sever. Aynı anda 2-3 kitap birden okur. Bende aynı şekilde. Bir tane kitap okuyamıyorum. Yatak odasında bir kitabım, oturma odasında bir kitabım ve el çantamda bir kitabım var. Kitap&Aşk mantığı oturmuş bende babamdan ötürü:) 
Dedem o ki Şebnem Burcuoğlu'nun "Kocan Kadar Konuş" kitabını okuyalı çok oldu aslında. Paylaşmak şimdi nasip oldu. Eğlenceli ve şeker tadında bir kitap. 

"Türkiye'de kadınların DNA'larına kodlanmış olan evlenme saplantısı, ne yazık ki bizim ailede daha yoğun. Millete ailesinden genetik miras olarak mavi göz kalır, bize bu evlenme saplantısı kalmış. 'Sinek kadar eri olanın dağ kadar feri olurmuş' atasözü, anneannem Peyker'in lafıdır. Yani o sözü söyleyen ata, bizzat benim anneannem.

Sözün özü, kocan varsa varsın, yoksa da geçmiş olsun. Hele ki bir de 30'una gelip de bekâr kaldıysan bu dünyada yatacak yerin yok!"

Evli misin?
Ya nişanlı?
Sevgilin var mı?
O da mı yok!
Yaş kaç?
Hmm. Anlaşıldı.

Sen en iyisi bu kitabı bir oku. Yalnız değilsin Türk kızı! Senden çok var -ay bunu da yanlış anlayıp trip atarsın sen şimdi. Yok, öyle demek istemedik. Ailen, çevren, eşin-dostun-arkadaşınkankan, hepsi evlilik lafı ediyor değil mi? Ama zor iş.

Koca bulmak ÇOK zor iş arkadaş…
(Tanıtım Bülteninden)


Okuyun okuyun okuyun....

0 yorum:

Yorum Gönder

 

GÜLEVCE Copyright © 2012 Design by Ipietoon Blogger Template