22 Eylül 2013 Pazar

Çocuk Gelinler

          Bugünlerde kafamı çok meşgul eden ve medyada sürekli yer alan "ÇOCUK GELİNLER" konusu var. Haberlerde diyor ki spiker yaz ayında sadece bir doğu ilimizde 1200'ü aşkın 13-15 yaş arası çocuk doğum yapmış. Bu çocuklarında çoğu hastane kontrolüne gelmediği için (yaşları küçük tabi, daha ergen olmamışlar) doğum sonrası ölüm gerçekleşmiş.
Türkiye erken evlilik oranında Avrupa'da % 14 oranıyla ilk üçte maalesef.  Benim mantığımın almadığı ve asla almayacağı, kocaman adamlar çocuk yaşta ki kızlara nasıl eş gözüyle bakabilir ve koynuna alabilir?  Adı üstünde çocuk onlar. Nasıl bu kadar sapık ve paraya düşkün bir millet halline geldik? Aslında konunun temelinde din yatıyor. Nasıl mı? Şöyle ki, eğer kendini Müslüman zanneden zatlar Kuran-ı Kerim'in Türkçe'sini okusa anlasa hayatına yerleştirse hatta hayat felsefesi haline getirse bunlar yaşanmaz. O çocuklara çocuk gözüyle bakarlardı. Allah'ın bize emanetlerine iyi bir şekilde bakarlar ve zamanı geldiğinde onlara uygun erkeklerle evlendirilirdi. 13 yaşındaki bir kız çocuğu 70 yaşındaki bir dedeyle evlendirilmezdi. Nasıl bir vicdan hala anlayamıyorum! O kız çocukları çocukluktan çıkmadan kadınlığa geçiyor, Büyük bir travma yaşıyorlar. İntihar eden, hayata küsen, rahmi parçalanan, hayalleri yıkılan, hayatı sönen... Kadına şiddeti o kadar benimsemişiz ki devlet olarak ya da kızın ailesi olarak hiçbir şey yapma gereği duymuyoruz. Biz Trakyalılara çok laf ediyorlar, alkol çok alınıyor diye. Ama bizde böyle sapıklıklar olmaz. Komşunun kızına oğluna yan gözle bakılmaz, akraba evliliği zaten yok, ensest ilişki yok, gece bayanlar yalnız dışarıda gezebiliyorlar. Yanımızdan sarhoş geçse bile kimse önemsemez. Zarar vermez kimse çünkü. Hayat güzeldir Trakya'da. 
        Toplumsal cinsiyet eşitliği var, Avrupa Birliği'ne gireceğiz, büyük olacağız! diye çabalanıyor benim güzel ülkemde. Ancak bu kadar cahil beyinlerle, uçkur düşkünü insanlarla, para uğruna her şeyini satan insanlarla bir adım atamayız. Biz daha çocuklarımıza sahip çıkamıyoruz!0 yorum:

Yorum Gönder

 

GÜLEVCE Copyright © 2012 Design by Ipietoon Blogger Template